Silicon Valley Italia Blog Uncategorized Państwa gra już nigdy nie będzie taka sama: AI SDK firmy Vercel jest tutaj, aby Państwa zachwycić!

Państwa gra już nigdy nie będzie taka sama: AI SDK firmy Vercel jest tutaj, aby Państwa zachwycić!

0 Comments


Według Guillermo Raucha, dyrektora generalnego firmy, drugim najczęstszym powodem, dla którego programiści dołączają do Vercel, jest tworzenie aplikacji AI. W rezultacie powstał Vercel AI SDK i akcelerator.

Państwa gra już nigdy nie będzie taka sama: AI SDK od Vercel jest tutaj, aby Państwa zaciekawić!

Najświeższe wiadomości ze świata deweloperów! Vercel, mózg stojący za potęgą React Next.js, wstrząsnął sceną programistów frontendowych w 2020 roku.

Pamiętają Państwo, jak w 2020 roku termin “serverless” był rzucany od niechcenia niczym konfetti na imprezie? Cóż, czasy się zmieniły, podobnie jak plan gry Vercel.

Vercel zrobił to ponownie! Tym razem zaprzęgli swój wóz do gwiazdy generatywnej sztucznej inteligencji, a rezultat jest po prostu spektakularny.

Geniusz stojący za Vercel, dyrektor generalny Guillermo Rauch, zdradził, dlaczego deweloperzy tak chętnie korzystają z ich platformy.

Okazuje się, że tworzenie aplikacji AI jest drugim najpopularniejszym powodem, dla którego ludzie rejestrują się w Vercel.

Przykro nam, media społecznościowe i e-commerce, ale nie jesteście już fajnymi dzieciakami. (Wciąż próbujemy dowiedzieć się, co jest numerem 1, ale przypuszczamy, że chodzi o łatwe wdrażanie aplikacji Next.js).

Teraz przejdźmy do szczegółów: Co to jest Vercel? AI SDK wszystko na temat?

Według ludzi z Vercel, jest to “interoperacyjny, obsługujący streaming, gotowy do pracy na krawędzi zestaw do tworzenia oprogramowania dla aplikacji AI zbudowanych z React i Svelte”. W tej chwili jest najlepszym kumplem z React/Next.js i Svelte/SvelteKit, ale na ulicy mówi się, że kompatybilność Nuxt/Vue jest na horyzoncie. (Aktualizacja: Vercel właśnie ogłosił, że obsługuje również Nuxt i Solid.js!).

Ale oto prawdziwy kicker – Vercel AI SDK dobrze współpracuje z dużymi graczami w dziedzinie sztucznej inteligencji, w tym OpenAI, LangChain i Hugging Face Inference.

Na osłodę dorzucono nawet plac zabaw z ponad dwudziestoma modelami językowymi (LLM).

Dlaczego powinno to Państwa obchodzić?

O co więc chodzi z Vercel AI SDK? Cóż, to jak magia dla programistów.

Tak jak Vercel ułatwił życie miłośnikom JavaScript, tak ten SDK eliminuje ból głowy związany z infrastrukturą dla aplikacji AI.

Proszę pożegnać się z dniami zmagań z serwerami!

Być może zastanawiają się Państwo, jak Vercel AI SDK wypada na tle innych technologii stosu aplikacji LLM, takich jak LangChain.

Według Raucha, Vercel koncentruje się na tworzeniu bogatych strumieniowych interfejsów użytkownika i aplikacji z płynną integracją frameworka frontendowego.

Z kolei LangChain koncentruje się na wyodrębnianiu, przekształcaniu i ładowaniu (ETL) oraz szybkiej inżynierii.

Ale oto zwrot akcji – Vercel AI SDK i LangChain nie są rywalami; są partnerami w zbrodni.

Programiści mogą używać LangChain do inżynierii podpowiedzi, a następnie wykorzystać moc AI SDK do przesyłania strumieniowego i renderowania danych wyjściowych w swoich aplikacjach.

Chcą Państwo poznać więcej szczegółów? Proszę sprawdzić Strona LangChain w dokumentacji!

Platforma Memorang (proszę kliknąć, aby wyświetlić duży obraz)

Vercel był niedawno gospodarzem AI Accelerator Demo Dayi proszę zgadnąć, kto skradł show? Memorang to firma, której misją jest tworzenie kursów i aplikacji do nauki opartych na sztucznej inteligencji.

Proszę myśleć o tym jak o osobistym korepetytorze AI!

Sekretnym sosem Memorang jest EdWrite, “bezgłowy CMS oparty na sztucznej inteligencji”, który w dużej mierze opiera się na generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia treści. Proszę sobie wyobrazić działo treści, które może przygotować dla Państwa tysiące ocen.

Ponadto Memorang zapewnia spersonalizowaną analizę AI i pomoc w nauce dla użytkowników podczas przeglądania ich odpowiedzi.

To tak, jakby mieć kumpla do nauki, który nigdy nie śpi!

Memorang EdWrite

Chociaż Cohen nie zagłębił się w szczegóły dotyczące stosu technologicznego, którego Memorang używa do budowania swojej platformy, można to zrozumieć, patrząc na aktualne oferty pracy w firmie.

Proszę sprawdzić następujące wymagania dla roli Full-Stack AI Engineer:

 • Doświadczenie w TypeScript/JavaScript
 • Zaawansowana znajomość najlepszych praktyk w zakresie inżynierii podpowiedzi
 • Ukończone projekty z wykorzystaniem OpenAI +/- Langchain
 • Doświadczenie z wektorowymi bazami danych i wyszukiwaniem semantycznym
 • Doświadczenie w stosie bezserwerowym, w tym GraphQL
 • Dogłębne zrozumienie wzorców projektowania i dostępu do baz danych NoSQL
 • Umiejętności frontendowe obejmujące React (zrozumienie haków i komponentów)
 • Wykształcenie wyższe (kierunek techniczny)

Poniżej przedstawiono narzędzia, biblioteki i frameworki potrzebne do pełnienia tej roli:

 • Langchain.js
 • AWS Lambda
 • Pinecone / Weaviate
 • DynamoDB / MongoDB
 • Neptune/Neo4j
 • React + React Native
 • GraphQL
 • Next.js

React odgrywa ważną rolę w tworzeniu interfejsu użytkownika Memorang i łączeniu się z komponentami stosu AI, takimi jak LLM, wektorowe bazy danych i LangChain.

Jeśli mają Państwo ochotę pobrudzić sobie ręce sztuczną inteligencją, Vercel oferuje sprytną aplikację szablon Pokedexu który jest idealny dla programistów chcących odkrywać świat aplikacji AI.

Mają Postgres na Vercel, Prisma jako ORM, pgvector do wyszukiwania podobieństwa wektorowego i OpenAI embeddings – wszystko zapakowane w zgrabny pakiet Next.js App Router.

Ale pièce de résistance? Vercel AI SDK przewodnik szybkiego startu to Państwa złoty bilet do chwały AI.

A jeśli nadal potrzebują Państwo odrobiny wsparcia, Vercel’s Szablony aplikacji AI i próbki są do Państwa dyspozycji.

Przygoda ze sztuczną inteligencją trwa

Historia SI w Vercel jest daleka od zakończenia.

Lee Robinson, wiceprezes Vercel ds. doświadczenia deweloperów, rzucił to małą bombę ostatnio.

Wszyscy jesteśmy na skraju naszych deweloperskich foteli, z niecierpliwością oczekując kolejnego rozdziału w podróży Vercel po sztucznej inteligencji. Proszę być na bieżąco!